
Planinarski izlet na Ivanščicu (1060 m n/v) 25./26.10.2025.
13. listopada 2025.PLANINARSKO DRUŠTVO
«GLAS ISTRE» PULA
Organizira dvodnevni izlet u Austriju
KATSCHBERG – ADVENTSKA STAZA
Subota i nedjelja, 06. i 07.12.2025.
Za uvod u najljepše doba godine pozivamo članove planinarskog društva da zajedno sa Simonom i Zlatkom posjete Katschberg i njegovu nadaleko poznatu ADVENTSKU STAZU.
Usred netaknute prirode, na visini od 1750 m čeka nas adventska čarolija, daleko od kiča i komercijalizma. Planinariti ćemo od jedne planinarske kolibe do druge kroz (možda snijegom prekriveni) zimski krajolik gdje usput svirači alpskog roga i limenih puhačkih instrumenata glazbom upotpunjuju božićno raspoloženje. U kolibama ćemo uživati u najljepšim božićnim pričama i pjesmama. Besplatne stanice za čaj duž pješačke staze pružati će toplu okrijepu uključenu u cijenu.
Polazak: Veruda 05:45, Šijana 06:00
Plan izleta:
SUBOTA
06.00 polazak, vožnja kroz Sloveniju ( pauze za okrijepu )
11.00 posjet jezerima Laghi di Fusine/Belopeška jezera u trajanju od 2 h (cca 5 km)
13:00 posjet Tarvisio, fakultativni ručak
15.00 dolazak u Troppolach – Hotel Franz Ferdinand****
16.00 posjet božičnom sajmu Hermagor, šetnja do jezera- fakultativno
19:00 večera
NEDJELJA
09.00 doručak
10.00 check out
11:00 posjet jezeru Weissensee, Millstatt i slapu Fallbacher(fall)
14.00 – 18.00 Katschberg – Adventska staza ( otvara se u 14.00, zatvara u 20.00 )
Od parkiralista ( P3 ) idemo prema glavnom trgu ( 3 Dorfplatz) zatim do Alpengasthof Bacher odakle kreće romantična adventska staza i naše planinarenje na Katschbergu.
Besplatne čajne postaje čekaju nas duž Wichtelwega, kao i božićni labirint i romantična šuma svjetala.
19.00 polazak za Pulu i povratak u kasnim večernjim satima
Težina izleta: L ( kondicijski lako ) N ( tehnički nezahtjevno ) – Adventska staza je dugačka cca 8 km
Cijena izleta : 175,00 prijevoz i noćenje u hotelu Franz Ferdinand **** sa polupansionom (večera i doručak u buffet stilu) u dvokrevetnim ili trokrevetnim sobama
EXTRA (nije uključeno u cijenu) ulaznica na adventsku stazu 27,00 € ( uključuje adventsku termo šalicu i besplatan čaj uz stanice na Adventskoj stazi ) Ulaz na stazu gratis za djecu ispod 12 g.
NAPOMENA: Cijena od 175,00 € vrijedi na bazi od 40 prijavljenih. Ukoliko bude manje od 40 prijavljenih doplata je 5,00 € a ukoliko bude ispod 35 prijavljenih doplata je 10,00 €. Ispod 30 prijavljenih izlet se, nažalost, neće održati.
Prijave za izlet :
Prijave i uplate u prostorijama PD»GLAS ISTRE» Pula
Srijedom od 19:00-20:00 sati 29.10., 05. i 12. 11.2025.
OPREMA:
Gojzerice ili druga prihvatljiva topla obuća za dugotrajan boravak na zimi, u kojoj ćemo moći odhodati dionicu od cca 8 km sveukupno
Štapovi za hodanje
Topla odjeća, kapa, rukavice, šal
Čeona lampa – staza je osvjetljena, ali preporuka je da se ponese
HRANA iz ruksaka ili nesto iz ponude u kućicama na stazi ( hrana, piće, suveniri )
NAPOMENA:
Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.
Vodič zadržava pravopromjene plana izleta ovisno o situaciji na terenu
Vodiči : Simona Mrlak Smailbašić, Zlatko Modrušan




