PLANINARSKO DRUŠTVO GLAS ISTRE ORGANIZIRA

PLANINARSKI POHOD

JUŽNI VELEBIT – VELIKA PAKLENICA – STAZA MALOG PRINCA

05-06.10.2019.

Staza Malog Princa nalazi se u masivu Crnopac, najjužnijem izdanku Velebita, a i jednom od njegovih najatraktivnijih dijelova. To je iznimno krševit teren pun dubokih ponikvi, ponora i strmih litica, pravi labirint ponora i bijelih vapnenačkih kukova. Staza Malog Princa je atraktivan kružni put kroz stijene i šume ispod Bijelog kuka. Posebno je zanimljiv spust u anfiteatar zvan Zdenkova jama a najatraktivniji dio puta je prelazak iznad šume po uskoj stijeni zvanoj Kičma, osiguranoj sajlom.

Opis puta – Busom dolazimo u Starigrad, smještamo se u apartmanima Tota.

Prvi dan:

Odlazimo u Veliku Paklenicu gdje se dijelimo u dvije grupe.

Grupa A – V. Paklenica – Zoljin kuk 847m – Vidakov kuk 845m – Tomići –  Starigrad

Vrijeme hodanja: oko 6 sati

Težina staze: SREDNJE TEŠKA

Grupa B – ulaz u V. Paklenica – pl. Dom Paklenica – i natrag

Područje Paklenice je jedno od najzanimljivijih krških područje Velebita.

Vrijeme hodanja: 5 sati

Težina staze: LAKA

Drugi dan:

Vozimo se do Prezida gdje se dijelimo u dvije grupe

Grupa A – Prezid – Tatekovo sklonište – staza Malog Princa – Tatekovo sklonište – Prezid

Vrijeme hodanja: 7 sati

Težina staze: SREDNJE TEŠKA

Grupa B – Prezid – Tatekovo sklonište – (moguće ulaz u stazu Malog Princa ili Kita Gaćišina) – Prezid

Vrijeme hodanja: 5 sata

Težina staze: LAKA – SREDNJE TEŠKA

Polazak  iz Pule  –  Veruda  5 sati

–  Autobusni kolodvor  5 sati i 15 min

Povratak u Pulu oko  22 00

Cijena autobusa:  220 kn

Vodič:  Težak Serđo    tel. 092 2850093

Napomena: – Uzeti sa sobom odgovarajuću planinarsku opremu

• Osobnu iskaznicu

Posebna napomena:

• Spavanje u apartmanima Tota – cijena noćenja 200 kn (polupansion – noćenje, večera, doručak)
  • Ulaz u nacionalni park 25 kn
  • Drugi dan moguć kasno popodnevni ručak u Toti

Uplate će se primati u prostorijama PD Glasa Istre 11.09. – 25.09. i 02.10.2019. od 20 – 21 sata.