PLANINARSKO DRUŠTVO GLAS ISTRE ORGANIZIRA

29.09.2019.g.

Polazak  iz Pule  –  Veruda -06,00

Autobusni kolodvor-  06.15

Autobusom krećemo rutom Pula- Ajdovščina-Predmeja  gdje izlazimo iz autobusa i počinje naš planinarski pohod.

Krećemo u pravcu Planinarske kuće Antona Bavčerja na Čavnu (1242 m), potom do vrha Kucelj (1237 m)

odakle nam pogledi idu prema jugozapadu Slovenije i talijanskim regijama Friuli Venezia Giulia i Veneto. Na dlanu nam se s jedne strane pruža Venezia i veličanstveni Dolomiti, a s druge strane Nanos i Vipavska dolina koja je odjenula cijelu  paletu  jesenskih boja. Nakon uživanja na vrhu i marende iz ruksaka, vraćamo se nazad dijelom istim putem, a potom do Planinarske kuće na Maloj Gori gdje nemamo mogućnosti kupiti hranu, nego samo piće.  Povratak do autobusa po atraktivnoj Srednječavenskoj stazi.

Po povratku bit će organiziran ručak u jednoj od lokalnih gostilna (detaljnjije na dan izleta)

Vrijeme hodanja –5 sati cca

Težina staze:         Kondicijski nezahtjevno, tehnički nezahtjevno

Oprema: Standardna oprema za nisko gorje u skladu s vremenskim prilikama

Cijena izleta iznosi 130,00 kn.

Uplate će se primati u prostorijama PD Glasa Istre srijedom od 20,00-21.00 počevši od 11.09.2019.g.

Povratak u Pulu  u večernjim satima.

Vodič: MAURIZIO RUDELA –  098 91 24 233   mail: maurizio.rudela@gmail.com

Pomoćnik vodiča: ZLATKO MODRUŠAN  – 091 454 37 34

Vodič zadržava pravo izmjene programa prema uvjetima na terenu.